مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله - حتی یک اتاق از خانه شما - برای اولین بار در ایران :

بسیاری از ساختمان های موجود که در مناطق زلزله خیز از جمله تهران و سایر شهرهای بزرگ و کوچک ایران واقع شده اند یا بر اساس آیین نامه های طراحی لرزه ای قدیمی که دیگر اعتباری ندارند، ساخته شده اند و یا بر اساس آیین نامه های فعلی هستند که آنها نیز بر اساس چیزی که در صفحات اولشان نوشته شده است تضمینی در جهت آسیب ندیدن ساختمان شما در زلزله ندارند.

نهایتا تضمین آنها عدم انهدام ساختمان شماست. مقاوم سازی، مقاوم سازی یک اتاق، اتاق ایمن، مقاوم سازی در برابر زلزله، آسیب پذیری، ضد زلزله، ساختمان ضد زلزله، خانه ضد زلزله، مرمت و بازسازی، خانه ایمن، زلزله، مقاوم سازی خانه، مقاوم سازی سازه، مقاوم سازی ساختمان، مقاوم سازه یک طبقهبرای مطالعه آیین نامه 2800 ایران - مربوط به طراحی لرزه ای ساختمان ها می توانید آنرا از اینجا دانلود کنید .  دانلود آیین نامه 2800   حجم فایل : 1.5 مگابایت -  لطفا صفحه 13 فایل مذبور را مطالعه فرمایید.

ما ساختمان شما را از لحاظ طراحی و اجرا بر اساس آیین نامه معتبر دنیا و دستورالعمل بررسی آسیب پذیری و مقاوم سازی FEMA آمریکا، محاسبه و تحلیل می کنیم. آسیب پذیری آن را برآورد کرده در صورت لزوم آنرا مقاوم می کنیم.

پیش نهاد اول ما بررسی و مقاوم سازی کل ساختمان است. ولی در برخی مواقع بدلیل هزینه بالا آن انسانها به کل از مقاوم سازی ساختمان خود صرف نظر می کنند. اما این راه حل نیست. ما پیشنهاد مقاوم سازی یک اتاق از ساختمان یا خانه شما را می دهیم. که در مواقع رخداد زلزله در آن اتاق بتوانید با خیال راحت بمانید تا بعد از وقوع زلزله خود را بسلامت به بیرون از ساختمان برسانید.

 

نویسنده : Golara

حق هیچگونه کپی برداری از مطلب داده نمی شود.